Naujienų Tribūna

Svarbiausi įvykiai – glaustai

Vakarinės naujienos #30 0

by


2013-05-22

Tradicinis vakarinis naujienų dešimtukas. Tiesa, išduosiu paslaptį – jau greičiausiai rytoj-poryt bus pristatyta nauja “Naujienų Tribūna” su įdomiomis funkcijomis. Nepraleiskite naujienų!

Lietuvoje:

  1. A. Butkevičius dėl B. Vėsaitės skrydžio į Kazachstaną kreipėsi į VTEK. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašydamas išsiaiškinti, ar ūkio ministrės Birutės Vėsaitės skrydis į verslo forumą Kazachstane bendrovės „Arvi“ užsakytu lėktuvu nesukėlė viešųjų ir privačiųjų interesų konflikto.
  2. „Eurovizijos“ organizatorius Sietse Bakkeris: aiškinsimės galimo balsų pirkimo atvejį Lietuvoje. Vienas iš „Eurovizijos“ dainų konkurso organizatorių, Sietse Bakkeris antradienį pavakare pranešė portalui 15min.lt, kad konkurso rengėjai atidžiai stebi galimą balsų pirkimo „Eurovizijoje“ atvejį Lietuvoje.
  3. Seimas bandys įstatymais užkirsti kelią homoseksualams įsivaikinti. Seimas antradienį pradėjo svarstyti įstatymų pataisas, kurios, anot autorių, turėtų užkirsti kelią homoseksualams globoti ar įsivaikinti vaikus.
  4. Po grasinimo dėl publikacijos apie Euroviziją programišiai atakavo DELFI portalą. Trečiadienį DELFI redakciją pasiekė elektroninis laiškas su reikalavimu pašalinti ru.delfi.lt patalpintą straipsnį apie tai, kaip Eurovizijoje organizuotai perkami balsai.
  5. Vilniaus kontrolieriai ruošiasi „mikriukų“ medžioklei. Nors Vilniaus savivaldybė laikosi nuostatos, jog nuo liepos privatūs viešojo transporto vežėjai sostinėje nebegalės dirbti, sykiu ruošiamasi jų medžioklei. Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ kontrolieriai praėjusią savaitę buvo įgalioti ne tik gaudyti savivaldybės viešojo transporto „zuikius“, bet ir bausti privačius vežėjus.

Pasaulyje:

  1. Didžiosios Britanijos gėjų santuokų įstatymo projektas įveikė svarbų etapą parlamente. Britų įstatymo projektas dėl gėjų santuokų legalizavimo antradienį įveikė svarbų etapą parlamente, nors kai kurie ministro pirmininko Davido Camerono Konservatorių partijos parlamentarai ir bandė sužlugdyti šiuos planus.
  2. Viltis milijonams: Senato komitetas pritarė Baracko Obamos imigracijos reformai. JAV Senato teisės komitetas pritarė įstatymo projektui, kuriuo nelegaliems imigrantams būtų atvertas kelias gauti šalies pilietybę, skelbia „Reuters“.
  3. Pripažinto istoriko savižudybė Paryžiaus Dievo Motinos katedroje – protestas prieš gėjų santuokas?. Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų partijos lyderė Marine Le Pen pareiškė, kad Paryžiaus Dievo Motinos katedroje įvykdyta savižudybė buvo politinis aktas. Nacionalinio fronto partijos vadovė įsitikinusi, kad juo siekta pažadinti Prancūzijos žmonės.
  4. Lenkai pasipiktino Didžiosios Britanijos karaliene: mokesčių mokame gerokai daugiau, nei gauname socialinių išmokų. Demagogija netinka monarchei. Taip rašo vienas didžiausių Lenkijos dienraščių „Rzeczpospolita“, piktindamasis Elizabeth II išsakyta mintimi, kad emigrantai piktnaudžiauja Jungtinės Karalystės socialine sistema.
  5. Lenkijos Katalikų Bažnyčia nori įvesti privalomą religijos egzaminą. Lenkijos Katalikų Bažnyčia nori įvesti privalomą religijos brandos egzaminą ir reikalauja, kad šalies vyriausybė tai patvirtintų, rašo dienraštis „Gazeta Wyborcza“.