Naujienų Tribūna

Svarbiausi įvykiai – glaustai

Vakarinės naujienos #29 0

by


2013-05-21

Į Lietuvą atėjo lietingi orai, gal ta proga daugiau žmonių domėsis šalies ir pasaulio naujienomis? Štai šiandienos dešimtukas.

Lietuvoje:

  1. Seimas ėmėsi pataisų, kad įgijus imunitetą nebūtų skaičiuojama senatis. Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Vitalijus Gailius pristatė Baudžiamojo proceso kodekso (BPK) ir Baudžiamojo kodekso (BK) pataisų projektus, kuriais būtų įteisintas senaties termino sustabdymas ir atnaujinimas.
  2. A. Butkevičius paaiškino, kaip kils algos. Nuo kitų metų didės atlyginimai kultūros darbuotojams bei kai kuriems teisėsaugos srityje dirbantiems pareigūnams. Tai antradienį patvirtino Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.
  3. Maudymosi sezonas per kelias dienas jau spėjo nusinešti mažiausiai 7 gyvybes. Anksti prasidėjęs maudymosi sezonas per kelias dienas nusinešė mažiausiai 7 gyvybes.
  4. Emigracija atskiria tėvus ir vaikus: daugiau kaip 2 tūkst. vaikų suteikta laikinoji globa. Vien ofi­cia­liais 2012 me­tų duo­me­ni­mis, dau­giau kaip 2 tūkst. mū­sų ša­lies vai­kų yra su­teik­ta lai­ki­no­ji glo­ba. 2011-ai­siais to­kių ne­pil­na­me­čių bu­vo 2134, per­nai – 2032. Tačiau tikrieji su emigracija susiję rodikliai ko gero yra kur kas didesni.
  5. Premjeras: į šilumos ūkio pertvarką galėtų investuoti ir gyventojai. Į būsimą šilumos ūkio pertvarką galėtų investuoti ir šalies gyventojai – įsigyti valstybės vertybinių popierių arba energetikos įmonių akcijų, sako premjeras Algirdas Butkevičius.

Pasaulyje:

  1. „Eurovizija“: Azerbaidžano prezidentas aiškinasi, kodėl neskyrė balų Rusijai. Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Alijevas nurodė ištirti, kodėl jo šalis šeštadienį vykusiame „Eurovizijos“ dainų konkurso finale Rusijai neskyrė nė balo, nors balsavę žiūrovai ir oficiali Azerbaidžano žiuri iš esmės Rusijos pasirodymą stipriai palaikė, skelbia bbc.co.uk.
  2. Oklahomoje viesulas nusinešė mažiausiai 91 gyvybę. Pirmadienio popietę Jungtinėse Amerikos Valstijose Oklahomos miestu praūžė galingas tornadas. Mažiausiai 91 žmogus žuvo. 120 žmonių, tarp jų – apie 60 vaikų, yra gydomi ligoninėse, skelbia BBC.
  3. ES pilietis vidutiniškai nuslepia 2 tūkst. eurų mokesčių per metus. Antradienį Europos Parlamentas paragino ES valstybes iki 2020 m. perpus sumažinti nesurinktų mokesčių deficitą, kuris šiuo metu sudaro apie trilijoną eurų per metus. EP nariai taip pat ragina valstybes imtis priemonių pažaboti mokesčių rojus, panaikinti teisines mokesčių surinkimo spragas ir kovoti su agresyviu mokesčių planavimu.
  4. Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas: Visagino AE projektui – daugiau nei septyneri metai ir iki šiol nieko nepadaryta. Atominės elektrinės projektui Lietuvoje jau daugiau nei septyneri metai, o nieko nepadaryta, pastebi Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas.
  5. Išstojimo iš ES kaina – tūkstančiai svarų nuostolių kiekvienai britų šeimai. Konservatorių euroskeptikai, agituojantys už Britanijos pasitraukimą iš Europos Sąjungos, didžiausių šalies verslo kompanijų buvo apkaltinti „statantys politiką prieš ekonomiką“ ir galintys sukelti didžiulių nuostolių kiekvienam valstybės gyventojui.