Naujienų Tribūna

Svarbiausi įvykiai – glaustai

Vakarinės naujienos #27 0

by


2013-05-19

Na ką, per karštą savaitgalį ištroškote naujienų? Per kelias dienas jų prisirinko gan nemažai, tad pirmyn prie skaitymo.

Lietuvoje:

 1. Gatvės muzikos diena: nuo dūdelių iki flamenko (nuotraukos). Šeštadienį Vilnius ir vėl skamba. Apsiginklavę įvairiais muzikos instrumentais muzikantai šeštadienį grojo roką, klasiką, džiazą, avangardą, folklorą, šoko flamenką, mušė Afrikos ritmus miesto gatvėse, kiemuose, skveruose ir aikštėse.
 2. Europos egzamine moksleiviai pasirodė geriau nei mokytojai. Penktadienį paaiškėjo Europos egzamino nugalėtojai, finale moksleiviai rezultatais aplenkė mokytojus.
 3. Lenkijoje uždaromos dvi lietuviškos mokyklos. Lenkijos Punsko valsčiuje uždaromos dvi lietuviškos mokyklos, kurių išlaikymui trūksta lėšų, penktadienį nusprendė vietos taryba.
 4. Nuo šiol Kryžių kalnas bus be elgetų ir garsios muzikos. Naujose Kryžių kalno lankymo ir kryžių statymo taisyklėse numatyta, kad Kryžių kalne negalima triukšmauti, trikdyti rimties, deginti žvakių ir elgetauti.
 5. lgai ištarnavę pareigūnai gali tikėtis didesnių pensijų. Siekiant išlaikyti patyrusius pareigūnus tarnyboje, siūloma pensinio amžiaus sulaukusiems, bet likusiems dirbti pareigūnams mokėti didesnes pensijas. Ketvirtadienį parlamentarai po pateikimo pritarė tai numatančioms Pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymo pataisoms. Už jas balsavo 48 Seimo nariai, nė vienas nebuvo prieš ir nė vienas nesusilaikė. Toliau projektą nagrinės parlamento komitetai.
 6. „Darom 2013“ rezultatai: vieni tvarkė miškus ir parkus, kiti juos užvertė šiukšlėmis iš savo kiemo. Kol akcijos „Darom 2013“ organizatoriai džiaugiasi šiųmetinės talkos rezultatais, Vilniaus miesto savivaldybė piktinasi neatsakingais vilniečiais. Mat sostinės pakraščiuose po akcijos kaip grybai po lietaus ėmė dygti savavališki sąvartynai, o gyventojai reikalauja, kad juose besikaupiančios atliekos būtų išvežamos, kaip ir „Darom“ metu surinktos šiukšlės.
 7. Autorių ir sportininkų apmokestinimas bei motinystės pašalpų mažinimas neprieštarauja Konstitucijai. Konstitucinis Teismas ketvirtadienį paskelbė, jog prievolė valstybiniu socialiniu draudimu būtinai drausti autorius, sportininkus bei atlikėjus nepažeidžia Konstitucijos.
 8. „Tiketa“ suteiks galimybę susirgus bilietą į renginį grąžinti ir atgauti pinigus. Baimė susirgti pačiu netinkamiausiu metu nebebus priežastimi nepirkti bilieto į renginį ar koncertą. Atsižvelgdama į tai, kad daugelis renginių Lietuvoje vyksta šaltuoju metu laiku, o bilietais į juos prekiauti dažnu atveju pradedama prieš pusę metų ir daugiau, „Tiketa“ pristato bilietų grąžinimo garantijos paslaugą leisiančią ligos atveju susigrąžinti visus už bilietą sumokėtus pinigus.
 9. „Mikriukų” atstovai: radom būdą, kaip apeiti draudimą vežti keleivius. Nors sostinės valdžia teigia, jog nebeliko jokių galimybių privačių viešojo transporto vežėjų veiklai po liepą startuosiančios pertvarkos, verslininkai laikosi priešingos nuomonės. Jie užsimena radę būdą, kaip keleivius gabenti teisėtai, nors ir be savivaldybės palaiminimo.

Pasaulyje:

 1. „Eurovizijos 2013“ nugalėtoja – favoritė Danija, Andrius Pojavis finale liko 22-as. Pergalę iškovojo Danijos atstovė antra vieta teko Azerbaidžanui, trečia – Ukrainai. Andrius Pojavis finale liko 22-as, daugiausia balsų jam skyrė Italija. Taip pat teigiama, kad Lietuviai D. Britanijoje negalėjo balsuoti už A. Pojavį.
 2. Šiaurės Korėja išbandė tris trumpojo nuotolio raketas. Šiaurės Korėja gegužės 18-osios rytą išbandė tris trumpojo nuotolio raketas rytiniuose šalies vandenyse. Apie tai informuoja naujienų agentūra „Yonhap“, remdamasi Pietų Korėjos gynybos ministerija.
 3. Kanų kino festivalyje vyras ėmė šaudyti į aktorius. Penktadienį Kanų kino festivalyje per tiesioginį televizijos interviu su Oskaro laureatu Christoferiu Waltzu vienas vyras ėmė šaudyti tuščiais šoviniais, o aktorius buvo priverstas slėptis, rašo CNN.
 4. Rusija nusiuntė Sirijai modernių ginklų, teigia JAV žiniasklaida. JAV žiniasklaida praneša, kad Rusija nusiuntė Sirijai modernių prieš laivus naudojamų raketų, informuoja BBC.
 5. Didžioji Britanija artėja prie įstatymo dėl ES referendumo. Didžioji Britanija artėja prie referendumo dėl šalies tolesnės narys Europos Sąjungoje (ES) – vienas euroskeptiškas parlamentaras ketvirtadienį paskelbė pateiksiantis įstatymo projektą, kurį palaiko ministras pirmininkas Davidas Cameronas ir pagal kurį toks balsavimas turėtų būti surengtas iki 2017-ųjų pabaigos.
 6. Ispanijos karalius dėl krizės priverstas parduoti savo jachtą. Dėl ekonominės krizės Ispanijos karalius Chuanas Karlosas nusprendė parduoti savo jachtą “Fortuna”. Laivo, kurio vertė siekia 21 mln. eurų, išlaikymas nesuderinamas su šiuo metu galiojančiomis taupymo priemonėmis, pareiškė karališkieji rūmai, kuriais remiasi agentūra AFP.
 7. B. Obama patvirtino, kad yra įrodymų apie cheminio ginklo panaudojimą Sirijoje. JAV prezidentas Barackas Obama patvirtino, jog yra įrodymų, kad Sirijoje buvo panaudotas cheminis ginklas. Tai jis pareiškė spaudos konferencijoje Baltuosiuose rūmuose po susitikimo su Turkijos premjeru Recepu Tayyipu Erdoganu. Kartu prezidentas pabrėžė, kad prieš imantis veiksmų reikia sulaukti tikslesnės informacijos, praneša agentūra „Reuters“.
 8. JAV miestelyje į parado dalyvius įsirėžus automobiliui, sužeista iki 60 žmonių. Pagyvenusio vyro vairuojamas automobilis šeštadienį įsirėžė į dešimtis turistų, dalyvavusių parade mažame Virdžinijos kalnų miestelyje. Tyrėjai aiškinasi, ar jis prieš avariją vyras galėjo patirti kokį nors priepuolį.
 9. JAV loterijoje „Powerball“ laimėtas 590 milijonų dolerių aukso puodas. Jungtinėse Valstijose rengiamoje loterijoje „Poweball“ vienas stambiausią 590,5 milijono dolerių laimėjimą pelnęs bilietas buvo parduotas Floridoje, pranešė šeštadienį vėlai vakare loterijos rengėjai.
 10. Tūkstančiai italų protestavo prieš taupymo politiką. Tūkstančiai žmonių protestavo Romoje prieš taupymo politiką ir didelį nedarbą, ragindami naująjį ministrą pirmininką Enricą Lettą susitelkti ties naujų darbo vietų kūrimu ir taip įveikti šalyje stiprėjantį ekonominį nuosmukį, skelbia „Reuters“.