Naujienų Tribūna

Svarbiausi įvykiai – glaustai

Vakarinės naujienos #26 0

by


2013-05-16

Lietuvoje:

  1. Ilgai nedirbantiems su pašalpomis teks atsisveikinti. Ketvirtadienį Seimas pakeitė įstatymą, kaip nepasiturintiems gyventojams yra mažinamos pašalpos. Taip siekiama paskatinti įsidarbinti bedarbius, kurie gyvena iš pašalpų.
  2. Savaitgalį Lietuvą pasieks šilumos banga. Savaitgalį laukiama labai šiltų, tačiau su perkūnija orų. Šilti orai laikysis ir kitą savaitę.
  3. Keičiamas medikų darbo laiko ir atostogų trukmės reglamentavimas. Iki birželio 28-osios numatoma parengti Vyriausybės nutarimų projektus, reglamentuojančius sveikatos sistemos darbuotojų darbo laiką ir atostogų trukmę. Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio sudaryta darbo grupė nutarimų projektus rengs atsižvelgdama į Konstitucinio Teismo (KT) išvadoje suformuluotus kriterijus.
  4. A. Butkevičius: aptikta didžiulio masto kontrabanda. Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad Lietuvoje aptikta tarptautinio masto kontrabandos sistema, su kuria susiję ir trečiadienį sulaikyti neteisėtai nafta prekiavę asmenys.
  5. VMI: nusižengusios įmonės privalės atsiskaitinėti tik negrynaisiais. Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, kad vykdant projektą „Grynieji kasoje“, kurio pagrindinis tikslas – užtikrinti pajamų apskaitymą ir mokesčių mokėjimą, ypatingą dėmesį skirs juridinių asmenų sandoriams grynaisiais pinigais.

Pasaulyje:

  1. B. Obama dėl skandalo atleido JAV mokesčių valdybos vadovą. Įpykęs prezidentas Barackas Obama trečiadienį atleido JAV Mokesčių valdybos (IRS) vadovo pareigas ėjusį Steveną Millerį dėl sparčiai besiplečiančio skandalo, kuris kilo pareigūnams neteisingai nusitaikius į konservatyviuosius judėjimus.
  2. Britus netikėtai užgriuvo sniegas. Didžiojoje Britanijoje nutiko gegužei neįprastas dalykas – iškrito sniegas, baiminamasi potvynių.
  3. Italijoje policija areštavo šimtais milijonų eurų vertinamą mafijos turtą. Italijos kovos su organizuotomis nusikalstamomis grupėmis policija trečiadienį areštavo šimtų milijonų eurų vertės turtą, priklausantį prekybos centrų karaliumi vadinamam Sebastiano Scuto, apeliaciniam teismui pripažinus, kad teisiamasis yra susijęs su mafija.
  4. Kraujuojantis Dž. Carnajevas kateryje parašė, kodėl surengė žudynes. Vos per plauką nežuvęs Bostono teroristas Džocharas Carnajevas spėjo išraižyti ant katerio, kuriame slėpėsi, sienelės sprogimo prie maratono finišo motyvus. Ant kulkomis suvarpyto laivo borto išraižyta: „Teroro aktas – kerštas amerikiečiams už Iraką ir Afganistaną.“
  5. Atskleistas milžiniškas prekeivių nelegaliais degalais tinklas. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) atskleidė tarptautiniu mastu veikusią iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos piliečių suburtą 11 asmenų organizuotą grupę, kuri iš neteisėtos prekybos naftos produktais nusikalstamu būdu įgijo ir legalizavo daugiau nei 160 mln. litų, o neteisėtai veiklai nuslėpti naudojo 47 bendroves, registruotas Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje, Estijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Slovakijoje ir Kipre.