Naujienų Tribūna

Svarbiausi įvykiai – glaustai

Vakarinės naujienos #25 0

by


2013-05-15

Šiandien – kiek platesnė naujienų versija negu įprastas TOP 10, lietuviškų įvykių skaičius pranoko lūkesčius.

Lietuvoje:

 1. Vilniuje sulaikyta grupuotė, turėjusi 4,5 milijono litų grynaisiais. 2013 m. gegužės 13 d. vakare Vilniuje buvo sulaikyti keturi su vienos visoje Lietuvoje veikiančios įmonės veikla siejami asmenys, pas kuriuos rasta daugiau nei 4,5 milijono litų grynaisiais įvairia valiuta.
 2. Aplinkos šiukšlintojams baudos didinamos dešimtis kartų. Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis pasirašė įsakymo projektą, kuriame įkainiai už atliekų išmetimą į aplinką didinami dešimtimis kartų.
 3. Lietuvos bankas: Gyventojams naudingiausia prie kaupimo pensijai prisidėti ir savo įmokomis. Trečiadienį Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete Lietuvos banko atstovai pateikė skaičiavimus, kokiais būdais gyventojams labiausiai apsimoka kaupti pensijai ir kiek tai kainuos valstybei. Lyginti du scenarijai – tik „Sodros“ išmokos ir tvarka galiojanti šiuo metu, kai gyventojai pensijoms gali kaupti ir savarankiškai. Specialistų išvada – sistema, kai gyventojai prie kaupimo gali prisidėti savo lėšomis yra naudingiausia ir valstybei, ir patiems gyventojams.
 4. Darbo partija nustojo egzistavusi. Teisingumo ministerijoje oficialiai įregistruota nauja politinė partija Darbo partija (leiboristai), jai suteiktas naujas juridinio asmens kodas. Antradienį kaip juridiniai vienetai nustojo egzistuoti Darbo partija ir Leiboristų partija.
 5. Lietuviška anomalija: miestai, kuriuose gyventojų nemažėja. Lietuvoje yra vos keli miestai, kuriuose galima pastebėti nuolatinį gyventojų augimą. Nuo 2006 m. iki 2010 m. pabaigos, kai šalies verslas pajuto ekonominio sunkmečio pasekmes, gyventojus labiausiai traukė trys miestai.
 6. Mikroautobusų Vilniuje nebus – politikai nepritarė ir privačių vežėjų įtraukimui į bendrąją viešojo transporto sistemą. Vilniaus taryba priėmė galutinį sprendimą dėl maršrutinių taksi sostinės centre. Nepritarus klausimui dėl vežėjų įtraukimo į bendrą viešojo transporto sistemą vežti keleivius autobusais vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutais Vilniaus mieste tvarkos aprašo, politikai užvėrė kelią skelbti konkursus privatiems vežėjams, kad jie atvežtų keleivius iš priemiesčių.
 7. Bankai ragina Vyriausybę apsispręsti dėl atsiskaitymo grynaisiais ribojimo. Bankai, pasigavę valdžios idėją dėl atsiskaitymo grynaisiais ribojimo, skubina Vyriausybę tai įgyvendinti ir mojuoja tokio veiksmo naudą patvirtinančiais tyrimais. Tačiau vartotojai ir verslas šiais užmojais nesižavi, o Lietuvos bankas ir Finansų ministerija aiškios pozicijos pareikšti neskuba, trečiadienį rašo „Verslo žinios“.
 8. Vėl pasipylė pažadai Šiauliuose įdiegti elektroninį važiavimo bilietą. Šiauliuose popierinius autobusų bilietus pakeis elektroniniai. Tokie pažadai vėl pasigirdo iš miesto valdžios ir vežėjų bendrovės vadovų. Keleivių vežimo bendrovės „Busturas“ vadovas tikina, kad tai nesukels sunkumų žmonėms kaip kituose miestuose, nes iš pradžių bus galima naudotis ir elektroniniu bilietu, ir vienkartiniais autobusų bilietais.
 9. Vilniuje augs NT mokestis. Sostinės taryba patvirtino didesnius nekilnojamojo turto (NT) mokesčio tarifus 2014 metams. Sutarta nustatyti 1 proc. NT mokestį – 0,2 procentinio punkto didesnį, nei šiais metais. Kultūros, poilsio, viešbučių, maitinimo paskirties patalpoms ir statiniams, išskyrus naktinius klubus ir barus, bei patalpoms ir statiniams, naudojamiems viešiesiems poreikiams kultūros ir švietimo srityje NT mokestis pakilo nuo 0,5 iki 0,7 proc.

Pasaulyje:

 1. JAV agentas Rusijoje siekė informacijos apie sprogdintojus Carnajevus. Įtariamas CŽV agentas amerikietis, kuris Rusijoje buvo nutvertas už rankos, devėdamas šviesių plaukų peruką, tikriausiai siekė gauti informacijos apie Bostono praeitą mėnesį įvykdyto išpuolio įtariamuosius, kilusius iš Šiaurės Kaukazo, pranešė laikraštis “Kommersant”.
 2. Lenkijoje gimė kūdikis su 4,5 promilės alkoholio kraujyje. Lenkijoje gimė kūdikis su 4,5 promilės alkoholio kraujyje. Pasak policijos, 24 metų jo motina likus dviem savaitėms iki apskaičiuotos gimdymo datos neblaivi susmuko alkoholio parduotuvėje ir buvo atvežta į ligoninę.
 3. Meksikoje ugnikalnio spjaudomi pelenai krito ant miestų. Meksikoje išsiveržęs Popokatepetlio ugnikalnis antradienio vakarą barstė pelenus ant trijų miestų, o iki raudonumo įkaitę akmenys krito ant kalno šlaitų.
 4. Norvegijoje grasinta susprogdinti „airBaltic“ lėktuvą. Trečiadienio rytą Norvegijos miesto Bergeno oro uostas buvo uždarytas po grasinimų susprogdinti į Rygą skrendantį „airBaltic“ lėktuvą.
 5. Pritrūkę žvyro, kelininkai suniokojo vieną didžiausių majų piramidžių. Belizo policija ruošia kriminalinius kaltinimus kelininkams, kurie sunaikino vieną didžiausių šalies majų piramidžių tam, kad jos žvyru užpiltų provincijos kelių duobes.