Naujienų Tribūna

Svarbiausi įvykiai – glaustai

Vakarinės naujienos #24 0

by


2013-05-14

Tradicinė vakarinė naujienų apžvalga – šįkart kiek ankstyva – jūsų dėmesiui. Nepamirškite, kad mūsų santrauką galite prenumeruoti ir el.paštu.

Lietuvoje:

  1. Neįgaliesiems nereikės mokėti vietinės rinkliavos už automobilių statymą. Seimas, ypatingos skubos tvarka priėmęs Rinkliavų įstatymo pataisas, atsisakė vietinės rinkliavos rinkimo už automobilių, pažymėtų neįgalių asmenų automobilių kortele, statymą savivaldybių tarybų nustatytose vietose. Pataisoms pritarė 86 Seimo nariai, susilaikė 2.
  2. Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis: ketvirtadalis sveikatos apsaugos sistemos yra šešėlyje. Antradienį Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis „Laisvosios bangos“ laidoje „Visraktis“ teigė, kad per 5 mėn. nuo jo darbo pradžios įvyko per 600 susitikimų tarp ministerijos atstovų ir įvairių sveikatos priežiūros sistemos segmentų darbuotojų. Sudaryta 18 aprašų, kuriuose įvertinta probleminių sričių būklė. „Tarp įvairių krumpliaračių yra daug žvyro, smėlio ir panašiai“, – vaizdžiai apibūdino jo kuruojamą sistemą V.Andriukaitis.
  3. Merai nori didesnių algų. Nemažai mūsų šalies merų nepatenkinti savo algomis. Skundžiamasi, esą susiklostė paradoksali situacija – kai kurių savivaldybių vadovai uždirba mažiau nei valdininkai. Centrinės valdžios atstovai aiškina, kad galima galvoti apie darbo užmokesčio didinimą nuo kitų metų, rašo “Lietuvos žinios”.
  4. Daugiau kaip šimtas verslininkų pasirašė peticiją dėl Ūkio ministrės Birutės Vėsaitės. Pradedantieji verslininkai kreipiasi į Algirdo Butkevičiaus vyriausybę, prašydami užtikrinti skaidrumą vykdant verslumą ir investicijas skatinančių organizacijų reformas. Viešosios įstaigos “Versli Lietuva” vadovo Pauliaus Lukausko pašalinimas be argumentuotų priežasčių kelia nerimą, kad su verslu tiesiogiai dirbančios institucijos bus įpainiotos į postų ir lėšų dalybas tarp atskirų politinių partijų narių bei jų rėmėjų.
  5. Pirmieji „Air Lituanica“ skrydžiai – liepos 1-ąją. „Air Lituanica“ lėktuvai į orą pakils liepos 1 dieną ir pirmieji maršrutai drieksis į Briuselį, Amsterdamą ir Berlyną. Skrydžiai iš Vilniaus prasidės, kai tik kompanija sulauks dviejų nuomojamų „Embraer“ lėktuvų.

Pasaulyje:

  1. JAV ir Didžioji Britanija spaudžia Rusiją dėl Sirijos. JAV prezidentas Barackas Obamaperspėjo, kad senas įtarumas tarp Rusijos ir Vakarų gali trukdyti naujam „bendram pagrindui“ dėl Sirijos krizės užbaigimo, net jeigu jis ir Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas didina spaudimą Damasko sąjungininkei Maskvai.
  2. JAV policija nustatė šaudynėmis Naujajame Orleane įtariamo vyro tapatybę. Policija nustatė vieną įtariamąjį, pašovusį 19 žmonių per Motinos dienos paradą Naujajame Orleane.
  3. Prokurorai prašo skirti S. Berlusconi šešerių metų laisvės atėmimo bausmę. Italijos prokurorai pirmadienį paprašė už santykius su nepilnamete prostitute ir naudojimąsi tarnybine padėtimi teisiamam buvusiam premjerui Silvio Berlusconi skirti šešerių metų laisvės atėmimo bausmę ir uždrausti iki gyvenimo pabaigos dirbti valstybės tarnyboje.
  4. Japonijos premjeras perspėja, kad gali smūgiuoti į užsienio povandeninius laivus. Kovingų pažiūrų Japonijos premjeras Shinzo Abe (Šindzas Abė) antradienį sakė, kad Tokijas gali surengti karinį atsaką, jeigu užsienio povandeniniai laivai, būdami pasinėrę, įplauks į Japonijos teritorinius vandenis.
  5. Rusija skelbia sulaikiusi CŽV agentą. Maskvoje buvo sulaikytas slaptasis JAV agentas įtarus, kad jis bandė verbuoti Rusijos žvalgybos pareigūną, skelbia BBC.