Naujienų Tribūna

Svarbiausi įvykiai – glaustai

Vakarinės naujienos #23 0

by


2013-05-13

Pirmadienis jau tradiciškai neatneša gausaus naujienų skaičiaus, bet yra apie ką paskaityti. Štai TOP 10.

Lietuvoje:

  1. Vyriausybė leis valdininkams gauti trigubai brangesnes dovanas. Vyriausybės pasitarime pirmadienį pritarta, kad pagal tarptautinį protokolą ar tradicijas gautas dovanas iki 300 litų vertės valdininkai galėtų pasilikti, o vertingesnės taptų valstybės nuosavybe.
  2. Viktoras Uspaskichas teigia pasitrauksiąs iš Seimo. Buvęs Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas teigia rudenį pasitrauksiantis iš Seimo, jeigu teismo sprendimas galimo sukčiavimo byloje jo atžvilgiu bus objektyvus.
  3. Už įvaikinimą siūlo mokėti 520 Lt/mėn.. Įstatyme siūloma įteisinti naują išmokų vaikui rūšį – įvaikinimo išmoką.
  4. Penktadalis Lietuvos darbo rinkos – šešėlyje. 2012 m. į darbo rinkos šešėlį buvo įsitraukę bent penktadalis (22 proc.) Lietuvos gyventojų, rodo Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) tyrimas „Lietuvos šešėlinė ekonomika“.
  5. Kovai už pigesnę šilumą – iki 1,5 mlrd.Lt. Pirmadienį Vyriausybės strateginiame komitete buvo aptartos šilumos ūkio pertvarkos gairės. Po susitikimo su ministrų kabinetu premjeras Algirdas Butkevičius teigė, kad pertvarkant šilumos ūkį bus siekiama bent 25 proc. atpiginti šildymą.

Pasaulyje:

  1. Per šaudynes Naujajame Orleane sužeista 19 žmonių. Sekmadienį per ginkluotą išpuolį 7-ajame administraciniame Naujojo Orleano rajone (JAV) sužeista 19 žmonių, pranešė vietinis televizijos kanalas WWLTV.
  2. Latvijoje daugėja euro įvedimo šalininkų. Lato pakeitimui euru pritariančių Latvijos gyventojų dalis per pastarąjį pusmetį išaugo 10 procentinių punktų, skelbia rinkos ir sociologinių tyrimų bendrovė TNS.
  3. Lietuva, Latvija ir Estija pradėjo konsultacijas dėl naujos AE projekto. Vyriausybei praėjusią savaitę įpareigojus energetikos ministrą Jaroslavą Neverovičių iki liepos 1 dienos tartis su regioniniais partneriais – latviais ir estais, ar naujomis sąlygomis jiems yra priimtinas Visagino atominės elektrinės (VAE) projektas, šalys pradėjo konsultacijas. Dėl trijų šalių ministrų susitikimo kol kas nėra susitarta.
  4. Brazilijos policija taranavo bekylantį kokaino prikrautą lėktuvą. Brazilijos policija taranavo įsibėgėjantį ir kilti besirengusį lėktuvą, skelbia „Huffington Post“. Lėktuve buvo apie 115 kg kokaino.
  5. Didžiojoje Britanijoje rastas negyvas lietuvis, sulaikyti keturi jaunuoliai. Didžiojoje Britanijoje dėl lietuvio mirties apklausiami keturi jaunuoliai. Įtariama, kad jie yra susiję su Manto Leonavičiaus mirtimi. Negyvas 22-ejų jaunuolis aptiktas bute, skelbia „The Independent“.